Quinoa Salat!

Når det er sommer og varmt ute kan det være god med en lett salat. Denne hadde jeg med på stranda i sommer og smakte uttelling godt.
Her har jeg laget en enkel salat som du også kan tilsette kjøtt / fisk hvis du ønsker.
1 pose wholegain quinoa
3 dl skrue pasta
100 gr Apetina feta soltørket tomat
3-4 ss soltørket tomater
1 bunt fersk persille
Kok quinoa som anvist på pakke og gjør det samme med pasta.
Hakk soltørket tomater eller kjøp de som er ferdig hakket.
Bland sammen ferdig kokt quinoa og pasta i en bolle. Tilsett feta osten med litt / alt av olje og de tomatene. Bland dette forsiktig sammen og bland inn hakket persille.
Salaten er også god hvis du vil tilsette kylling / skinke eller bacon.
Lykke til!
Info fra NCF:
Quinoa er også glutenfri – og ideell for cøliakere og andre som må unngå gluten i kostholdet.
Quinoa er en urt, hvor det er selve frøene i urten man spiser. Quinoa har en nøtteaktig smak, og kan erstatte blant annet ris, bulgur, couscous og andre lignende basismatvarer. Quinoa finnes i både hvitt, rødt og svart, men det er den hvite som er den mest vanlige. De smaker omtrent det samme, og om en ønsker, kan man blande sammen og gjøre maten mer fargerik og spennende. I tillegg til frø finnes quinoa som valsede flak og mel som kan brukes til glutenfri baking.

