Kyllingspyd grantinert med ost!

Her har jeg brukt kyllingkjøttdeig som jeg har blandet med deilig kyllingkrydder fra Cemo og rullet rundt på grillpinner. Serverte med nydelig sopp og løksaus og kokt ris.
(4 pers)
800 gr kyllingkjøttdeig
1 egg
2 ts Cemo kyllingkrydder
liten klype Maldon salt
1 ts Cemo paprika krydder
150 gr sopp
1 rød løk
1 stort fedd hvitløk
2 dl matfløte
1 ss soyasaus
1 klype maldon salt
ca 2 ss cemo olivenolje
3 dl raspet gulost
Ris kokes som anvist på pakken.
ca 10 stk grillpinner
Ha kyllingkjøttdeigen i en bollen og tilsett alt av krydder og egget. Bland dette sammen med en skjed/sleiv for hånd. Bland det godt men ikke før for hardt, du kan gjerne bruke hendene.
Legg grillpinnene i litt vann før du bruker de, så slipper de å svi seg i ovnen når de skal stekes. Ta ferdig blandet kyllingkjøttdeig og rull rundt på pinnene i ønsket størrelser. Legg de så på et stekebrett med aleminiumsfolie. Pensl de med olivenolje slik at de ikke henger fast. Strø over raspet gulost før de ettes i ovnen.
Steke på 220 gr i ca 15-18 min.
Saus:
Hakk og kutt opp løk, hvitløk og soppen og la dette surre i stekepannen til de blir gyllent. Tilsett fløten og melken og la det stå og surre i a 5-6 minutter. Tilsett soyasaus og salt og bland dette inn og smak til om du trenger mer salt, før du serverer.
LYKKE TIL 🙂
TIPS:
Jeg bruker spays olje fra CEMO og den er bare helt utrolig når du skal lage mat. Denne anbefaler jeg og du kan få kjøpt denne på bl.a Kitchin / Traktøren