Fenikkel kylling-gryte!

Denne er litt hot men med masse nydelige smaker! Nå som det bare er surt og kaldt på Sørlandet så passer det godt med litt varme gryter å kose seg med 🙂
Retten er tilpasset 4 personer.
3 stk. kyllingfile
smør til stekningen
1 fenikkel
3 fedd hvitløk
4 store sopp
4 sjarlotttløk
1/2 ts spisskummen
salt etter smak
1 ts CEMO Paprika krydder
1 knivspiss Chili
1 kylling buljong
5 dl. vann
3 dl. Creme fraish
Fisk persille til pynt
Kutt opp kyllingen i passene biter og stek den i en gyte. Ha på alt av krydder og vend alt godt inn og pass på at det ikke svir seg.
Ta ut kyllingen og la den hvile mens du steker alle grønnsakene i samme gryte. Stek til de er blitt gylne. Ha i kyllingene, vann og kyllingbuljongen. La dette stå og putre i ca. 15 min. (har du store kyllingbiter må den kanskje stå litt lenger). Ha tilslutt i Creme fraish og rør den godt inn.
Jeg serverte med kokt ris som jeg har tilsatt CEMO sitt Riskrydder – bør absolutt prøves. Dette krydderet kan du bruke til alle retter hvor du servere ris til. Setter litt ekstra smak på selve risen, bør absolutt prøves!
CEMO Nettside – Riskrydder.