Guttene mine elsker muslibar og etter trening smaker disse utrolig godt. Eller hvis du skal på tur er de også gode å ha med i sekken. Enkle å lage og utrolig gode på smak!
4 ss kokosolje
4 ss honning ( toppet)
150 gr havregryn
50 gr sesamfrø
50 gr chia frø
50 gr tranær
50 gr rosiner
50 gr kokosflak
150 gr mørk kokesjoklade70 % til toppingen.
Varm opp honningen sammen med kokosoljen i en gryte. Ikke ha for sterk varme, da det ikke skal koke bare smeltes sammen.
Bland sammen havegryn, sesamfrø, chiafrø, tranbær, rosiner og kokosflak i en bolle. Hell så over olje og honningen og bland alt godt sammen.
Finn frem en liten langpanne og ha bakepapir i bunnen. Trykk ut massen til du har en passelig tykkelse på muslibarene dine.
Stek de i ovenen på 160 gr i ca 30 min – sjekk at de ikke er myke på midten. Er de det må du steke de litt til.
La de avkjøle på benken eller i kjøleskapet. Mens de avkjøle smelter du sjokoladen i vannbad og heller den over barene. Sett alt kaldt i kjøleskapet i ca 1 time. Så kan du ta de ut og kutte de opp i ønsket størrelser. De oppbevares i en tett boks i kjøleskapet.
Er det noen av produktene i denne oppskriften som du er usikker på hvor du får tak i, kontakt meg gjerne her eller på facebook. Setter pris på spørsmål 🙂
Lykke til!!