Fajitasalat!

Har du prøvd Fajita krydderet? Det hadde ikke jeg så derfor var jeg litt spent på smaken når jeg hadde det i kyllingkjøttet idag.
Men dette ble altså så utrolig godt med den nydelige salaten til og ikke minst smaken av Fajita krydderet i kyllingkjøttdeigen.
Du kan spise salaten som den er eller servere Tortilla lefser til. Passer perfekt til en lunsj, middag eller noe godt til venninnekvelden.
1 pose Fajita krydder
400 gr kyllingkjøttdeig
1 bx røde bønner
1 avacado
1 liten boks mais
5 mini tomater
1 rødløk
1/2 isbergsalat
1 pose quinoa
3 ss olivenolje
1 klype maldonsalt
1/2 sitron saften
Evt Tortilla lefser
Stek kjøttdeigen i litt olje og tilsett krydderblandingen.
Kok den 1 pose med quinoa som anvist på pakken ( det følger med to i pakke ) Kutt opp alle grønnsakene og og bland så dette sammen i en salatbolle. Skyll bønnene godt i kaldt vann før du har de oppi salaten.
Strø over salt, olivenolje og sitron og bland alt sammen. Serveres med varm kyllingkjøttdeig og tortilla lefser!


