Brownies med Safari kjeks!

Brownies finnes i mange varianter og smaker. Jeg har sett de helt tynne som knekkebrød og de helt tykke som sjokoladekake.
Her har jeg laget en mellomting men har strødd knust safari kjeks på toppen. Det ble en herlig kombinasjon og mine arbeidskollegaer mente den var en god 5’er på terningen.
200 gr. kokesjokolade
200 gr. smeltet smør
2 dl. sukker
4 egg
3 dl. hvetemel
2 ts. bakepulver
10 stk safari kjeks
Smelt smør og brekk sjokolade opp i smøret og rør sammen.
4 egg og sukker piskes sammen i en annen bolle med en stålvisp. Husk at dette ikke skal bli eggedosis.
Bland den avkjølte sjokoladeblandingen, sammen med egg og sukker. Sikt inn hv.mel og bakepulver.
Ha safari kjeksen i en pose og knis de med ei kjevle. Strø de utover kaken og trykk de litt forsiktig nedi røren.
Hell deigen i en liten avlang form. (jeg pleier å doble også tar jeg den i langpannen) Stek kaken nederst i ovnen i 175 grader i ca. 40 min ( dette kan variere fra ovn til ovn, så pass litt på)
Nydelig kake som også egner seg til å fryse ned og er rask å tine.

