Mini piroger!

Nydelige små og smakfulle piroger. Du kan fylle de med neste hva du måtte ønske og her har jeg brukt litt piknik skinke jeg hadde til overs.
Deig:
5 dl mel
1 ts salt
150 gr smør
2 ss vann
Smuldre smøret i melet og saltet og tilsett vannet. Kna deigen sammen med fingrene og sett den kaldt i kjøleskapet i ca 30-40 min.
Fyll:
150 gr skinke
Ca 10 dusker frisk basilikum
50 gr Philadelphia ost
100 gr raspet mozerella
1 egg til pensling
Kutt skinken i små biter og hakk basilikum.
Ha deigen ut på benken og kjevl den ut til en tynn leiv. Trykk så ut små rundinger i ønsket størrelse. Jeg brukte en rund liten kakeformer men du kan gjerne bruke en skål eller et stort glass.
Smør på Philadelphia osten, legg på hakket basilikum og strø over skinke og mozzarella. Pass på å legge fyllet på midten slik at det blir lettere å lukke.
Brett så den ene delen over den andre og trykk godt sammen på endene. Pisk egget og pensle pirogene før steking.
Stekes på 220 gr. i ca 12-15 min.
Serveres med en grønn frisk salat – lykke til!!