Kyllingsuppe med koriander!

Får så lyst på suppe når det er høst ute og det blåser og regner. Da er det godt å varme seg litt på en nydelig suppe med smak av kylling og koriander.
2 vårløk
4 kylling file
4 cm ingefær
1 dusk fersk koriander
1 hvitløk
1 bx. kokosmelk
1 gul løk
2 ts. svinebuljong
1 liter vann
salt/pepper
1 pk. glass nudler
Kutt kyllingen i ønsket biter. Hell vann og svinebuljong ( kan erstattes med kyllingbuljong) i en gryte og la dette koke opp. Kutt vårløken i biter og skrell og rasp fersk ingefær. Løken skal kuttes i runder ringer og deles i to.
Ha i kyllingfile, vårløk, løk og ingefær i gryten med buljongen. La dette stå og putre litt mens du hakker hvitløk og koriander sammen og har i gryten.
Kokosmelken helles i til slutt før du gir alt et oppkok og smaker til med salt/pepper. Ha i en pakke med glass nudler tilslutt og la dette stå og trekke i ca. 6-8 min før du servere.
Kan også serveres med Nan brød (følg linken) smaker fantastisk godt!!
LYKKE TIL 🙂