Nå er det tid for å ut å plukke blåbær og safte, sylte og røre bærene og ha på frysen. Blåbær sirup er jo nydelig på vafler, pannekaker, is & desserter.
1,5 kg blåbær
700 gr sukker
1 ss Ekte CEMO vaniljesukker
3 dl. vann
Bland alt sammen i en gryte og kok det i ca. 30-40 min. Sil saften igjennom en sil og ha den i en annen gryte. Bærene som blir igjen kan du bruke på brødskiva, smaker fantastisk!
Hvis sirupen ikke er tykk nok så kan du koke den lenger til du ser den tykner. Hell den på små glass flasker eller glass og oppbevar den kaldt. Kan stå slik i kjøleskapet ca. 4 uker.
CEMO sitt ekte vaniljesukker er det en utrolig god smak på og som jeg bruker i det meste jeg lager. Du kan få kjøpt dette på nettet eller i en butikk nær deg, sjekk her:
LYKKE TIL 🙂
Jeg ønsker ikke å motta flere nyhetsbrev fra Hjemmlaga !!!!!! Date: Mon, 8 Aug 2016 19:40:04 +0000 To: may.bonesronning@hotmail.com
LikerLiker
Da må du jo bare melde deg av!
LikerLiker
Kan den fryses?
LikerLiker
Ja det kan den 😊👍
LikerLiker
Hvorfor har du vaniljesukker oppi?
LikerLiker
Fordi det gir en god smak 😊
LikerLiker
Hva tenker du om holdbarheten til sirupen? Oppbevare i kjøleskap? Har vært morro å gi vekk som fine julegaver, men kjedelig om sirupen har usmak pga den har gjæret.
LikerLiker
Hei Lisa 😊
Jeg hadde min i ca 3 mnd mørkt og kaldt i kjøleskapet. Lengere en det tør jeg ikke garantere noe 😀
LikerLiker